Shrnutí 25. kola Primera División

Granero vstřelil krásný gól, který měl hodnotu bodu (© marca.es)

Páteční zápas mezi Espanyolem a Huescou skončil remízou, Getafe si poradilo s Rayem Vallecanem, Barcelona veze body ze Sevilly, Real Madrid z trávníku Levante a mezi Alavésem a Celtou gól nepadl. Athletic přetlačil v derby Eibar.

Leganés remizoval s Valencií, Atlético prohloubilo problémy Villarrealu, Betis uspěl ve Valladolidu.

Pondělní dohrávka Girona - Real Sociedad skončila 0-0.

22.02.19 20:00 Espanyol 1:1 Huesca
Branky: 20. E. Granero Molina  – 47. X. Etxeita Gorritxategi

La Liga se může pochlubit dvacítkou mužstev, z niž každý bojuje o svůj cíl za každých podmínek. Poznal to Espanyol, který se nechal ukolébat získaným vedením, o které ho po změně stran poslední Huesca připravila.

Esteban Granero v prvním poločase perfektně zahraným přímým kopem poslal Pericos do vedení a domácí měli zápas pevně pod kontrolou.

Jenže druhá půle, to už byla jiná pohádka. Etxeita rychle vyrovnal a Huesca ožila. V otevřeném závěru to byli hosté, kdo měl ke třem bodům, Cucho ovšem hlavičkoval mimo. Espanyol remizoval s Huescou 1-1.

23.02.19 12:00 Getafe 2:1 Rayo Vallecano
Branky: 28. J. Mata Arnaiz , 68. J. Molina Vidal  – 58. R. de Tomás Gómez

Getafe zvládlo vítězně madridské derby proti Rayu Vallecanu a minimálně na několik hodin se posunulo na čtvrté místo tabulky, se kterým jsou spojeny miliony z Ligy mistrů.

Přestože oba celky dělí v tabulce velká propast, na hřišti to nebylo poznat. Po většinu času se hrál vyrovnaný zápas, který neměl jasného dominujícího. Jako první udeřili na Coliseu domácí, branku Maty z prvního poločasu musel posvětit VAR.

Povedená přízemní střela De Tomáse přesně k tyči přinesla v 58. minutě vyrovnání, které Getafe pořádně vykolejilo. V době, kdy bylo jeho hráčům nejhůře, se jim však povedla perfektní akce po ose Portillo - Mata - Jorge Molina, přičemž posledně jmenovaný měl před prázdnou brankou snadnou úlohu. Tentokrát si už Azulones vzít vedení nenechali a mají tři body, které jim dovolují snít o krásných tónech Ligy mistrů.

23.02.19 15:15 Sevilla 2:4 FC Barcelona
Branky: 22. J. Navas González , 42. G. Mercado  – 26. L. Messi , 67. L. Messi , 85. L. Messi , 90. L. Suárez Díaz

Sevilla je oblíbenou obětí Lionela Messiho a největší hvězda La Ligy si opět na soupeři z Andalusie s chutí smlsla. Tři góly čísla deset posunuly Barcelonu znovu o něco blíže k titulu.

V rušném prvním poločase padly tři branky. Sevilla dvakrát využila nedůslednosti hostující obrany. Na gól Jesúse Navase po ideálně provedeném brejku ještě Lionel Messi odpověděl nádherným volejem po centru Rakitiće, na Mercadův zásah ze závěru půle už ale Kataláncům nezbyl čas.

Po příchodu z kabin ho ale měli dost, čehož využili k otočení výsledku. Nejprve Vaclík špatně rozehrál a balón se dostal přes Rakitiće a Dembélého až k Messimu, jenž tentokrát zamířil mimo dosah českého brankáře pravačkou. Pět minut před koncem se míč odrazil znovu k Messimu a Argentinec tentokrát zvolil elegantní přehození gólmana. Stejné zakončení zopakoval v nastaveném čase Suárez, jehož trefa určila konečný stav. Barcelona díky Messiho hattricku dobyla Pizjuán výsledkem 4-2.

23.02.19 17:30 Deportivo Alavés 0:0 Celta de Vigo

Na stadionu Mendizorroza chyběly šance i fotbal jako takový, proto si Alavés a Celta Vigo připsaly po bodu.

Ten má větší cenu pro o záchranu bojující Celtu, neboť s největší pravděpodobností postačí Miguelu Cardosovi k udržení pozice trenére galicijského celku.

Z nudy a šedi devadesáti minut vybočil jen moment ze 71. kdy Rubén předvedl skvělý zákrok proti Maripánovi. Jediným vítězem utkání se tak stal ten, kdo včas přepl na jiný kanál...

23.02.19 19:45 Athletic Club 1:0 SD Eibar
Branky: 1. R. García Escudero

Každý fotbalový zápas začíná od stavu 0-0, ale tentokrát na San Mamés s trochou nadsázky platilo, že Athletic už v tunelu vedl 1-0, což se ukázalo jako rozhodující.

Než se totiž oba týmy i fanoušci rozkoukali, padla branka. Po čtyřiceti vteřinách od úvodního hvizdu se míč po kombinaci Muniaina s Yurim dostal k Raúlu Garcíovi, jenž se z pozice uvnitř vápna nemýlíl.

Athletic dostal utkání tam, kde ho chtěl mít, a těsný náskok si dobrou hrou defenzivy hlídal a mnohokrát ho mohl i navýšit, jenže zas a znovu selhal v koncovce. Eibar o sobě dal v útoku vědět jen šancí Cucurelly, kterou nechtěně zastavil Enrich. Brzká trefa Raúla Garcíi se ukázala jako vítězná.

24.02.19 11:00 Leganés 1:1 Valencia
Branky: 89. M. Braithwait  – 22. G. Kondogbia

Valencia se ani tentokrát nedokázala výrazně přiblížit pohárovým příčkám, byť na stadionu Butarque k tomu měla nakročeno. O výhru přišla až v nastaveném čase.

Dlouho šlo pro Netopýry vše podle plánu. Gayu ještě zastavilo po krásné ráně břevno, ale o chvíli později už Kondogbia po standardce Solera poslal hosty do vedení.

Valencia držela těsná náskok do samotného závěru, jenže v předposlední minutě neuhlídala Brathwaitea, jenž vyrovnal. A pro Marcelinovu partu mohlo být ještě hůře. vzápětí totiž mohl dokonat obrat En-Nesyri, Neto se blýskl a zachránil Valencii remízový výsledek.

24.02.19 15:15 Atlético Madrid 2:0 Villarreal
Branky: 31. Á. Morata Martín , 88. S. Ñíguez

Atlético zakončilo skvělý týden přesvědčivým skalpem Villarrealu, jehož čas na reakci je opět o týden a ligové kolo kratší. A už jich nezbývá tolik, kolik by si v klubu přáli...

Toko Ekambi měl první šanci zápasu, ztroskotal jako mnoho jiných na skvělém Oblakovi. Poté už patřil zápas Atléticu, povedenou akci, která začala u Oblaka, zakončil svým prvním gólem v pruhovaném dresu Morata.

Střídající Diego Costa měl tři dobré příležitosti na pojistku, dosáhl ji ale až Saúl, a to v době, kdy se Villarreal začal zvedat. Atlético Madrid splnilo roli favorita a Villarreal přehrálo herně i výsledkově.

24.02.19 17:30 Real Valladolid 0:2 Real Betis
Branky: 45. A. Mandi , 87. J. Sánchez Rodríguez

Betis se dostal z deprese, do které upadl po vypadnutí z Evropské ligy, a uspěl na hřišti Valladolidu, kde zvítězil 2-0.

Verdiblancos se tentokrát neprezentovali svým tradičním stylem založeným na dlouhým držení míče, přesto došli k důležitým bodům. A o ty jde vždy až na prvním místě. Betis se trefil v závěru každého z poločasů.

Utkání příliš šancí nenabídlo, ačkoliv začalo v rychlém tempu. To narušila zranění Barragána či Laineze. V nastaveném čase úvodní pětačtyřiceminutovky zaváhal Masip a Mandi jeho nejistý výběh potrestal povedenými nůžkami. Valladolid byl nejblíže vyrovnání po střele Verde, Pau byl pozorný. A tak mohl přidat druhý zásah v 87. minutě Joaquín. Betis pocestuje zpět do Sevilly s kufry těžšími o tři body.

24.02.19 19:45 Levante 1:2 Real Madrid
Branky: 60. R. Martí Salvador  – 43. K. Benzema (z pen.), 78. G. Bale (z pen.)

Dva pokutové kopy přinesly Realu Madrid vítězství, které si na Ciutat proti bojovnému Levante nezasloužil. Zejména druhá penalta bude tématem ještě v příštích dnech.

Real Madrid nepřesvědčil, v mnoha fázích utkání ho Levante přehrávalo. Roger mohl otevřít skóre, zblízka však trefil jen tyč. Hosté udeřili před koncem prvního dějství. Bardhi zahrál rukou a Benzema nařízený pokutový kop s přehledem proměnil. Roger mohl okamžitě odpovědět, znovu se mu postavila do cesty tyč.

Po hodině hry se do třetice domácí útočník dočkal a bylo srovnáno. Vinícius svůj úprk nezakončil přesně, i tak ale Real Madrid na vítězný gól dosáhl. Casemirovu hereckou vložku označil rozhodčí jako faul jednoho z obránců a rozhodnutí arbitra nepochopitelně podpořil i systém VAR. Ani tentokrát se Madriďané z puntíku nemýlili, a to díky Baleovi. Na kontroverzní výhře favorita už nic nezměnila ani červená karta pro Nacha.

25.02.19 20:00 Girona 0:0 Real Sociedad