Shrnutí 11. kola Primera División

Záběr z utkání Leganés - Atlético (© marca.es)

Leganés v malém madridském derby uhrál bod proti Atléticu, Real Madrid se hodně nadřel na tři body proti Valladolidu, stejně tak Barcelona na půdě Raya a Girona překvapivě zvítězila ve Valencii.

V baskickém derby Eibar - Alavés uspěli domácí. Villarreal se rozešel smírně s Levante, stejně tak Real Sociedad se Sevillou, Huesca s Getafe a Betis v krásné přestřelce se Celtou.

Pondělní výhra Espanyolu nad Athleticem posunula Katalánce na druhé místo tabulky.

03.11.18 12:00 Leganés 1:1 Atlético Madrid
Branky: 82. G. Carrillo  – 69. A. Griezmann

Až historicky třetí ligový zápas mezi Leganésem a Atléticem na stadionu Butarque přinesl góly. Stejně jako při dvou předešlých bezbrankových remízách se i tentokrát body dělily, a to po výsledku 1-1.

Po nepříliš záživném prvním poločase se šlo do kabin za stavu 0-0, rušněji začalo být až po změně stran. Přesto se na úvodní trefu muselo čekat až do 70. minuty, kdy se povedeným přímým kopem mimo dosah Cuéllara blýskl Griezmann.

Atléticu však nevydrželo vedení ani patnáct minut. Leganés zahrál standardku na zadní tyč, odkud míč za pomoci břevna vrátil k brance Santos a Carrillovi zbývalo ho jen doklepnout takřka z čáry. Samotný závěr už rozuzlení nepřinesl, Atlético znovu ztratilo, v Leganésu remizovalo 1-1.

03.11.18 15:15 Real Madrid 2:0 Real Valladolid
Branky: 83. F. Olivas Alba (vlastní), 88. S. Ramos García (z pen.)

Santiago Solari zvládl úspěšně i druhý soutěžní zápas na lavičce Realu Madrid. Výhru 2-0 nad Valladolidem si však favorit zajistil až v samotném závěru.

V prvním poločase měli sice domácí trvalou převahu, jenže jako letos již mnohokrát jim chyběla myšlenka a finální přihrávka. K vidění tak bylo po jedné šanci na každé straně. Benzema hlavičkoval nad, Antoñito přeloboval Courtoise i branku.

Ve druhém dějství platil podobný scénář. Blízko gólu byl Toni Vila, jemuž zkazilo radost břevno. Vysvobození přinesl střídající Vinícius, jehož centr si srazil do vlastní sítě Kiko Olivas. Následně byl faulován Benzema a Sergio Ramos dloubáčkem určil konečný výsledek. Real Madrid nepřesvědčil, avšak zvítězil 2-0.

03.11.18 17:30 Valencia 0:1 Girona
Branky: 48. P. Pons Riera

Girona zůstává ve venkovních zápasech neporažena. Mestallu dokázala překvapivě dobýt zejména díky skvělému výkonu brankáře Bona.

Marocký reprezentant musel během střetnutí řešit řadu zapeklitých situací, protože Valencia byla po většinu hracího času lepším a nebezpečnějším týmem, Bono ale dokázal najít odpověď na každou šanci domácích.

A tak Gironě stačilo v útoku vytěžit z minima maximum, což se stalo krátce po začátku druhé půle. Robertsovu střelu ještě Neto vyrazil, ale na dorážku Pere Ponse už neměl nárok. Valencia se tlačila za vyrovnáním, v nastavení předvedl Bono poslední senzační zákrok večera proti přímému kopu Guedese. Šlo o symbolickou tečku, bodové konto Girony se díky výtečnému brankáři rozrostlo o další tři dílky.

03.11.18 19:45 Rayo Vallecano 2:3 FC Barcelona
Branky: 35. J. Pozo la Rosa , 57. A. García Cabrera  – 11. L. Suárez Díaz , 87. O. Dembélé , 90. L. Suárez Díaz

Barcelona nedokázala navázat na velmi dobrý z El Clásica, přesto ve Vallecas získala proti srdnatě bojujícímu a odvážně hrajícímu Rayu všechny body.

Prvních dvacet minut nenaznačovalo, že by se v Madridu mělo zrodit drama. Barcelona šla rychle do vedení Luisem Suárezem, jemuž naservíroval míč Jordi Alba, a měla hru pod kontrolou. Jenže poté Rayo zahodilo ostych a srovnalo se soupeřem krok a zásluhou Pozovy střely přesně k tyči i skóre. Luis Suárez mohl znovu vrátit vedení Kataláncům, tyč byla proti.

Ve druhém poločase mohli být fanoušci spokojení, Rayo přímočarou hrou dělalo hostům velké problémy a dostalo se do vedení, když se od tyče odrazil balón k Álvaru Garcíovi, jenž ho doklepl do sítě. Barcelona se dostala do tlaku až v závěru, Luis Suárez zkoušel štěstí nohou i hlavou, ale Alberto García byl pozorný. Když Piqué ideálně zpracoval míč pro Dembélého, byl už však domácí brankář bez šance. Skvělý obrat během chvíle dokonal Luis Suárez, Uruguayec zužitkoval ideální centr Sergi Roberta. Barcelona během tří minut otočila skóre a na cestu do Katalánska si přibalila vydřenou výhru 3-2.

04.11.18 11:00 SD Eibar 2:1 Deportivo Alavés
Branky: 69. J. Jordán Moreno , 90. P. Diop  – 4. M. García Sánchez

Baskické derby nezklamalo a nabídlo vše, co se od takového zápasu očekává. Po vzrušujícím boji se z vítězství raduje Eibar, který o něm rozhodl v nastaveném čase.

Stačilo pět minut, aby se poprvé rozvlnila síť. Přímý kop Jonyho prodloužil do branky Manu García, Dmitrović neměl šanci reagovat. Další klíčový moment přišel ve 23. minutě, kdy Duarte zmařil brankovou příležitost domácích jen za cenu faulu a byl vyloučen. Z následného přímého kopu trefil Orellana spojnici a branková konstrukce zachránil Alavés i těsně před pauzou.

Eibaru zkomplikovala honbu za otočkou vyloučení De Blasise za prošlápnutí jednoho ze soupeřů, přesto Joan Jordán tvrdou střelou vyrovnal. V zajímavém závěru mohlo udeřit na obou stranách, štěstí se přiklonilo k Eibaru. Třináctý rohový kop přetavil v rozdílový zásah Pape Diop.

04.11.18 15:15 Villarreal 1:1 Levante
Branky: 90. A. Pedraza Sag  – 77. J. Funes Mori (vlastní)

Villarreal ani tentokrát nevyhrál, proti Levante stihl na Estadio de la Cerámica jen vyrovnat a musí se spokojit s bodem. Bude to stačit k tomu, aby si Javi Calleja udržel místo?

První poločas mnoho krásy nepobral, byl plný nepřesností a faulů. Kromě hlavičky Rogera, kterou zneškodnil Sergio Asenjo, nestálo po fotbalové stránce nic za řeč.

Intenzivní duel pokračoval po příchodu ze šaten, avšak už i s šancemi. Gerard Moreno tu nejlepší zahodil a ze strany Levante přišel trest. Přízemní centr si srazil do vlastní sítě Mori. V nastaveném čase uprch Pedraza a tvrdě zatloukl balón pod víko, čímž určil výsledek na 1-1.

04.11.18 17:30 Real Sociedad 0:0 Sevilla

Jediný zápas nedělního programu jedenáctého kola La Ligy nepřinesl žádný gól, stalo se tak v souboji Realu Sociedad a Sevilly.

Pro Basky to znamená, že se opět odkládá první vítězství na zrenovované Anoetě, pro hosty ústup z cesty posledních týdnů, kdy si zvykli sbírat body po třech.

V San Sebastiánu se fanoušci po většinu času nudili. Zápas nebyl příliš kvalitní, a když už se některý z celků dostal do zakončení, byli oba brankáři pozorní. Konečný stav 0-0 tak je logickým vyústěním na hřišti viděného.

04.11.18 17:30 Huesca 1:1 Getafe
Branky: 50. X. Etxeita Gorritxategi  – 90. J. Molina Vidal

Huesca zůstává na jednotce intenzivní péče, pacient však vykazuje známky zlepšení a o život v nejvyšší soutěži se hodlá poprat.

Proti Getafe, nelehkému soupeři, sahal Franciscův celek po třech bodech, neboť šel po padesáti minutách do vedení po rohovém kopu a hlavičce Etxeity, jenže když už stadion chystal oslavu triumfu, přišla studená sprcha.

Jorge Molina si zatancoval s obránci na malém prostoru, šikovně se uvolnil a v nastaveném čase srovnal gólový účet. Výkon Huescy dává naději do dalších kol, i nadále ale zůstává ponořena do sestupových vod.

04.11.18 19:45 Real Betis 3:3 Celta de Vigo
Branky: 33. L. Morón García , 57. H. Firpo Adames , 87. S. Canales Madrazo  – 63. M. Gómez González , 69. B. Méndez Portela , 84. M. Gómez González

Na stadionu Benita Villamarína jako by se vrátil čas o rok zpět. Betis byl opět tím hladovým celkem, který touží využít každé možnosti k nebezpečnému útoku, ale trapí ho obrana. Výsledkem byl skvělý zápas proti Celtě Vigo, který skončil divokou remízou 3-3.

První poločas patřil domácím, což potvrdil gól Lorena. Stejný fotbalista mohl skóre znásobit o dvě minuty později, jenže napálil jen tyč. Na 2-0 tak zvýšil až ve druhé půli Júnior Firpo. Celtu rychle vrátil do hry přesnou hlavičkou na zadní tyč Maxi Gómez. Zpracování na prsou a povedená střela z kopačky Braise Méndeze znamenala vyrovnání na 2-2.

Strhující střetnutí vrcholilo v poslední pětiminutovce. Maxi Gómez zaznamenal svou druhou trefu, když si na zadní tyči počkal na centr, který propadl skrz klubko hráčů, Celta poprvé vedla. Nádherně zakroucený přímý kop Sergia Canales v 87. minutě určil, že body se budou dělit. Parádní podívaná skončila nerozhodně 3-3.

05.11.18 20:00 Espanyol 1:0 Athletic Club
Branky: 41. B. Iglesias Quintas