STABLE 3.24.0
Úvod / Proti Nàsticu jsme nehráli naplno, byla to džentlmenská dohoda, přiznal Íñigo López

Proti Nàsticu jsme nehráli naplno, byla to džentlmenská dohoda, přiznal Íñigo López

Íñigo López (© marca.es)

Íñigo López se vrátil k loňskému utkání mezi Huescou a Gimnàsticem Tarragona.

Zápas ze závěru druholigového ročníku 2017/2018 skončil překvapivou výhrou hostujících Katalánců, která jim pomohla k záchraně. Huesca už měla zajištěný postup. Tehdejší fotbalista Huescy Íñigo López, jenž v současnosti působí v Deportivu, přiznal, že k určité dohodě se soupeřem došlo, avšak dodává, že o údajných nelegálních sázkách, na kterých měla kromě hráčů vydělat také skupina kolem Carlose Arandy a Raúla Brava, kterou v rámci Operación Oikos vyšetřuje policie, nic nevěděl.

"Byla to džentlmenská dohoda, ve fotbale vždy existovaly. Podíváte se na kalendář závěru sezóny a promluvíte si, protože hráči se mezi sebou znají. Není to o tom, že bychom se někde scházeli, prostě se řekne: 'Hele, nebudeme to hrotit, oni potřebují body.' U toho to zůstane a dál se to neřeší. Každý, kdo hrál fotbal nebo se v tomto prostředí pohybuje, o tom ví. Problém jsou sázky. Vůbec jsem nevěděl, že si někteří hráči Huescy měli vsadit. Vím, že kurz na soupeře byl dost nízký, přestože jsme byli tabulkově jasným favoritem, ale slavili jsme postup, zatímco soupeř se na zápas plně soustředil, proto jsme tomu nepřikládali váhu. Lidé obvykle sází na tým, který o něco hraje. Já sám si také občas vsadím, ale nikdy ne na ligu, ve které působím. Jen na Ligu mistrů a další souteže," uvedl 36letý fotbalista a dodal, že během kariéry přijal finanční motivaci od třetí strany za vítězství, což ale pravidla zakazují. "Pokud je to za vítězství, nevidím na tom nic špatného, dělá se to. Je kolem toho hodně pokrytectví." 

A jak mělo k oné džentlmenské dohodě dojít? "Po prvním zápase v Tarragoně. Já na něj - stejně jako na odvetu - nebyl nominovaný, ale v šatně se to vědělo. Pochopil jsem, že tam k nějaké dohodě došlo a že nebudeme dělat hlouposti. Prostě nastoupíte s menším odhodláním, nehrajete na krev."

Vedení soutěže v reakci na hráčova slova vydalo prohlášení, že začne zápas vyšetřovat. Aktérům hrozí zákaz činnosti na 2 až 5 let, jejich klubům odečet až 6 bodů.

Kdo je na webu

Stránky si prohlíží celkem 1 uživatel

Plkátko

Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)

Předchozí 1 2 3 4 Následující

v sobotu jsme na slovensku v luxusnim horskym hotelu, nejsme plebs co smrdi o vikendu doma ne? *2*

@BarcaGang nekomu to holt trva dyl nez par let evidentne *5*

@ace sobota hnusně nám taky vyhovuje, svět je v pořádku :-)

@tunak rytmus: cigánský sen

+1

@ace mít nahlas totálně hudbu v autě ve městě, to jsem myslel, že je jen záležitostí 18-letých kluků co si myslej, že se na ně všichni obdivně koukají, ale až tak za pár let pochopěj, že si všichni myslí, že je to č*rák *5*

+1
   avatar uživatele tunak 1 dnes 08:08

Njn, nekdo se obetovat musi, neda se svitit. *4*

   avatar uživatele Makak 1 dnes 05:20

@tunak rofl, pražská kavárna

kdo právě nepřišel domů z práce, neví, co je roastbeef, losos a chlebíčky a terijaki kuřetem *2*

+1

@ace "cikánský baron jsem já?"

Předchozí 1 2 3 4 Následující

Top plkálisti dnes

1. Pablito 2
2. aimar21 2
3. Makak 1
4. BarcaGang 1
5. Jordi Alba 1
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace