STABLE 3.25.0
Úvod / Soud po téměř devíti letech osvobodil všechny hráče, kteří byli podezřelí ze zmanipulování zápasu Levante - Zaragoza

Soud po téměř devíti letech osvobodil všechny hráče, kteří byli podezřelí ze zmanipulování zápasu Levante - Zaragoza

Záběr z utkání (© marca.es)

Soud dnes po téměř devíti letech ukončil kauzu údajně zmanipulovaného utkání mezi Levante a Zaragozou z roku 2011.

Zaragoza zvítězila 2-1 a vyhnula se díky tomu sestupu do druhé ligy. Podle informací obžaloby poskytla Levante výměnou za vypuštění utkání částku 965 tisíc eur. Jedním z důkazů měly být podle výpisů z účtů nezvykle levné dovolené fotbalistů Levante ve zmíněném roce. Například trojice Munúa, Caicedo a Jefferson Montero za chvíle odpočinku utratila 300, 3 290 a 7 000 eur, zatímco o rok dříve se všichni dostali přes 200 tisíc eur... Další, mezi nimiž byl Rubén Suárez, si pak dovolenou užívali zcela zdarma. Největší rozdíl byl u Juanfrana, a to 6 000 eur versus 649 000 eur. Podle obžaloby si všichni volné chvíle financovali z "neoficiálních" peněz, které získali na černo. 

Soud ale všech 36 podezřelých fotbalistů pro neprůkaznost důkazů osvobodil. Trestu neunikla jen dvojice představitelů Zaragozy - tehdejší prezident klubu Agapito Iglesias a ředitel Javier Porquera. Oba byli odsouzeni na rok a tři měsíce za finanční podvody. Mezi nimi mělo být fiktivní vyplácení prémií hráčům za záchranu, které však museli vrátit, aby Zaragoza mohla peníze využít k vyrovnání účetnictví.

Zatímco po právní stránce jsou fotbalisté očištěni, mezi fanoušky stále převažuje přesvědčení, že utkání skutečně bylo zmanipulováno. Informace o tom, že se Levante nechá porazit, totiž kolovaly po celém Španělsku už před výkopem, a i samotný průběh střetnutí vyvolával řadu pochyb. 

Žalující strana podle deníku Marca nevyužije možnost odvolání a bude verdikt soudu respektovat.

Kdo je na webu

Stránky si prohlíží celkem 2 uživatelé

Plkátko

Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)

Předchozí 1 2 3 6 Následující

umrel terry jones *12* rip in peace

+1
   avatar uživatele Tarja 4 dnes 13:57

to mělo být asi vtipné, co? :D

+2

"Mariana chtěli okrást" - po pravdě jsem myslel, že tam bude: Jak už to bývá zvykem v době zápasu chtěli hráčův dům lupiči vykrást, osudnou chybou se jim však stalo, že nevědí, že utočník Realu Madrid zápasy nehraje a tudíž ho potkali v domě. Lapkové raději utekli a fotbalistovi tak nevznikla žádná škoda.

   avatar uživatele Tarja 4 dnes 13:01

@ace tak to je snad jasné, to bych o tebe ani nezavadila *2*

   avatar uživatele ace 3 dnes 12:39

@Tarja přece bys nebyla s nakym nudnym sucharem *6*

   avatar uživatele Tarja 4 dnes 12:32

@ace no nepřestáváš mě překvapovat *2*

   avatar uživatele ace 3 dnes 11:32

@Tarja *5* zlatko ty pořád ještě nevíš co ve mně je *2*

Předchozí 1 2 3 6 Následující

Top plkálisti dnes

1. Tarja 4
2. ace 3
3. Fliskies72 2
4. aimar21 1
5. BarcaGang 1
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace