Real Madrid porazil Valencii a je prvním finalistou Supercopy

Toni Kroos se blýskl gólem přímo z rohu (© marca.es)

První semifinále Supercopy skončilo jasným vítězstvím Realu Madrid nad bezzubou Valencií v poměru 3-1.

Real Madrid od začátku na hřišti kraloval a rychle to mohl potvrdit Varane, jehož hlavičku reflexivně vyrazil Jaume. V patnácté minutě brankář Valencie komunikoval s obránci, čehož si všiml Toni Kroos a z rohového kopu poslal míč přímo do branky. Jaume už byl proti střele, která měla nápad i potřebnou kvalitu, bezmocný.

Za Valencii se osmělil jen Gameiro, jenž pálil nad. Lépe si vedl Isco a Real Madrid vedl už 2-0. Po dalším rohovém kopu hlavičkoval stejný hráč do tyče, dorážející Jović nedokázal ani nadvakrát překonat Jaumeho.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu. Na listinu střelců se výstavní šajtlí přidal Luka Modrić. Valencia se dočkala čestného úspěchu v nastavení, ruku Sergia Ramose potrestal z pokutového kopu Parejo.

Real Madrid se může těšit na finále Supercopy, ve kterém vyzve lepšího z dvojice Atlético - Barcelona.

Chceš mít novinky o Realu Madrid z první ruky? Navštiv ráj fanoušků na BilyBalet.cz.

Vše podstatné o fotbalovém klubu Valencia CF, včetně aktuálního zpravodajství, najdete na stránkách www.valenciacf.cz.