Shrnutí 16. kola Primera División

Hráči Leganésu (© marca.es)

Kolo začalo bezgólovou remízou mezi Celtou Vigo a Leganésem. Getafe bylo nad síly Realu Sociedad, Valladolid nestačil na Atlético a Real Madrid udolal Rayo a Eibar remizoval s Valencií. Barcelona neměla slitování s Levante.

Sevilla si poradil s Gironou, Betis veze body z hřiště Espanyolu a souboj Huescy s Villarrealem vítěze nenašel.

Alavés v pondělí remizoval s Athleticem.

14.12.18 21:00 Celta de Vigo 0:0 Leganés

První střetnutí šestnáctého ligového kola mezi Celtou Vigo a Leganésem nepřineslo žádný gól, tudíž remízový výsledek 0-0.

Celta začala náporem, jehož nejviditelnějším výsledkem byla šance Maxi Gómeze, hlavička uruguayského internacionála ale skončila těsně mimo. Poté se bojovalo zejména o střed pole.

Zadělat na překvapení mohl v úvodu druhé půle En-Nesyri, ale Rubén se blýskl skvělým zákrokem. S postupujícím časem se Celta Vigo snažila strhnout vedení na svoji stranu, Maxi však poslal balón jen do břevna a Fran Beltrán těsně vedle. V samotném závěru Cuéllar fantasticky zlikvidoval tutovku Sista, čímž definitivně určil, že gól nepadne.

15.12.18 13:00 Getafe 1:0 Real Sociedad
Branky: 3. J. Molina Vidal

Getafe zaznamenalo čtvrté ligové kolo v řadě bez porážky, proti Realu Sociedad mu stačil k triumfu jediný gól Jorge Moliny.

Ten padl už ve třetí minutě, kdy si domácí útočník počkal na zaváhání obrany v souboji s Gakuem i brankáře a zpoza velkého vápna uklidil míč do odkryté svatyně.

Po zbytek utkání to sice byli hosté, kdo držel míč a byl v poli lepším týmem, jenže k překonání Davida Sorii to nevedlo. Real Sociedad pokračuje v letošních nevýrazných výkonech, Getafe si naopak stále hlasitěji říká o místenku do Evropy.

15.12.18 16:15 Real Valladolid 2:3 Atlético Madrid
Branky: 57. F. Calero Villa , 63. S. Ñíguez (vlastní) – 26. N. Kalinić , 45. A. Griezmann (z pen.), 80. A. Griezmann

Atlético Madrid díky skvělému výkonu Antoina Griezmanna veze tři body z Valladolidu, na jehož hřišti přestřílelo soupeře 3-2.

Když Kalinić a Griezmann z pokutového kopu zajistili hostům poločasové vedení 2-0, asi málokdo by čekal, že Pucela dokáže střetnutí proti jednomu z nejlépe bránících mužstev ligy zdramatizovat.

Ale stalo se. Slepené trefy Calera a vlastní Saúla znamenaly, že najednou byl stav 2-2 a začínalo se odznovu. Až deset minut před koncem přišel rozhodující zásah z kopačky Griezmanna, jemuž předložil míč Savić. Atlético slaví těsnou výhru.

15.12.18 18:30 Real Madrid 1:0 Rayo Vallecano
Branky: 13. K. Benzema

Ani proti Rayu Vallecanu si Real Madrid nedokázal udobřit fanoušky, po dalším slabém výkonu byl favorit rád za těsný triumf 1-0.

Ten mu zařídil v prvním poločase Karim Benzema. Celkově však zůstala hra Bílého baletu opět daleko za očekáváním. A nepřesvědčivá představení se pod vedením Santiaga Solariho množí, což před nadcházejícím klubovým šampionátem není dobrá zpráva.

Real Madrid byl sice lepší než Rayo, přesto mohl o vítězství přijít. V závěru ho na brankové čáře při dvojité šanci Imbuly a Advínculy zachránil Thibaut Courtois.

15.12.18 20:45 SD Eibar 1:1 Valencia
Branky: 56. C. Días Barbosa de Oliveira (z pen.) – 29. R. Moreno Machado

Valencia pokračuje v remízových hrátkách, tentokrát se podělila o body s Eibarem, na jehož hřišti se zrodil výsledek 1-1.

Eibar začal aktivněji, jenže to byli hosté, kdo udeřilo jako první. Po ideálním přízemním centru měl snadnou úlohu Rodrigo, jenž tak ukončil své trápení. Po zbytek půle bránili domácí dost naivně a Valencia měla několik brejků, z nichž mohla svůj náskok navýšit, ale zabránila jí v tom špatná koncovka.

A tak přišel po změně stran trest. Rozhodčí byl se zpožděním upozorněn na ruku Gayi a po konzultaci s videem nařídil pokutový kop, který proměnil Charles. A protože při Coteho přímém kopu zastoupilo Neta břevno, zní konečný výsledek 1-1.

16.12.18 12:00 Sevilla 2:0 Girona
Branky: 55. É. Banega (z pen.), 64. Pablo Sarabia

Sevilla pokračuje ve výborných výkonech na Pizjuánu, v šestnáctém ligovém kole to poznala Girona, která zde prohrála 0-2.

Přitom v prvním poločase dokázali Katalánci držet s favoritem, na jehož lavičce byl jim dobře známý Pablo Machín, krok. Jenže druhá půle už byla o něčem úplně jiném.

Sevilla šla do vedení z pokutového kopu za faul na André Silvu, autorem branky byl Banega. To poslalo hosty do kolen a od té doby si už domácí fotbal užívali a mohli několikrát zasadit soupeři další úder. Povedlo se to jen Sarabia, jen zakončil perfektní brejk. Sevilla bere tři body a alespoň dočasně se vyrovnala vedoucí Barceloně.

16.12.18 16:15 Espanyol 1:3 Real Betis
Branky: 24. Sergio García  – 43. G. Lo Celso , 85. C. Tello Herrera , 90. Ó. Duarte Gaitán (vlastní)

Espanyol prohrál s Betisem 1-3 a je jasné, že katalánský celek prožívá první větší krizi od příchodu Rubiho na lavičku. Betis naproti tomu pokračuje ve výrazně zlepšených výkonech.

Je to už pátá prohra Pericos v řadě, což už vylučuje možnost náhody. Až další utkání prozradí, jestli jde o trend, nebo dosčasný výpadek. Přitom proti Betisu šel Espanyol do vedení, když přízemní centr Léa našel Sergia Garcíu, jenž se jako první zapsal mezi střelce. Poslední slovo poločasu ovšem patřilo hostům, Lo Celso musel po krásném úprku Canalese jen nastavit nohu a trefit branku.

V odvetné části se dlouho čekalo na rozuzlení, přinesla ho 85. minuta a parádní přímý kop Tella. Výhru hostů pečetil v nastaveném čase nešťastně do vlastní sítě Duarte.

16.12.18 18:30 Huesca 2:2 Villarreal
Branky: 44. J. Hernández Suárez (z pen.), 90. S. Longo  – 63. C. Bacca Ahumada (z pen.), 81. G. Moreno Balaguero

Huesca propásla možnost chytit se proti soupeři, který dohrával v oslavení, a nakonec se v zápase proti Villarrealu musela spokojit s bodem za remízu 2-2.

Po úvodních 45 minutách panovala na stadionu El Alcoraz spokojenost, Huesca šla do šaten s vedením 1-0 z pokutového kopu. Z puntíku potrestal faul na svou osobu Cucho Hernández.

Po hodině hry dostal výhodu penalty také hostující celek, rovněž v tomto případě sám faulovaný Bacca proměnil. O pět minut později zahrál rukou Mario Gaspar - třetí pokutový kop a vyloučení beka Villarrealu. Melera však vychytal Sergio Asenjo, což mohlo Huescu mrzet o to více, že následně vsítil rozdílovou branku ve skluzu Gerard Moreno. Zoufalý závěrečný nápor přinesl z pohledu domácích alespoň vyrovnání, Longo za pomoci několika odrazů určil rezultát na 2-2.

16.12.18 20:45 Levante 0:5 FC Barcelona
Branky: 35. L. Suárez Díaz , 43. L. Messi , 47. L. Messi , 60. L. Messi , 88. G. Pique

Barcelona dala zapomenout na selhání na Ciutat na konci loňské sezóny a vrátila soupeři prohru 4-5 vysokým vítězstvím v poměru 5-0.

V úvodu to přitom vypadalo, že i dnes bude Levante pro favorita hodně těžkým soustem. Vše mohlo být jinak, kdyby Boatengovu ránu nezastavilo břevno. O chvíli později totiž Suárez po Messiho úprku zajistil Barceloně vedení, které sám Messi ještě do poločasu pojistil.

Argentinská hvězda byla při chuti a v úvodu druhého dějství dokonala dvěma přesnými zásahy hattrick. Poslední hřebík do rakve domácích zatloukl v závěru Piqué, když se elegantně zbavil beka a s trochou štěstí pečetil na 5-0. Barcelona netradičně díky rychlým akcím rozdrtila Levante.

17.12.18 21:00 Deportivo Alavés 0:0 Athletic Club