STABLE 3.22.0
Úvod / Střetnutí La Ligy v USA se zřejmě konat nebude. Svaz, vláda a FIFA jsou proti

Střetnutí La Ligy v USA se zřejmě konat nebude. Svaz, vláda a FIFA jsou proti

Záběr z utkání Girona - Barcelona (© marca.es)

Přesun ligového utkání mezi Gironou a Barcelonou do Spojených států amerických je v ohrožení. Proti myšlence, která se zdála být blízko realizaci, se postavily Španělský fotbalový svaz (RFEF), Consejo Superior de Deportes (CSD - Sportovní rada španělské vlády) i mezinárodní fotbalová federace FIFA.

Všechny strany dnes jednaly poté, co vedení La Ligy a oba zúčastněné kluby zaslaly RFEF oficiální žádost o schválení zápasu v Miami, který se měl konat 26. ledna. Jenže odpověď byla negativní a zdá se, že během letošní sezóny se La Liga do USA nepodívá, neboť na schůzce zazněla shoda, že z různých důvodů není ideální čas ani okolnosti k uskutečnění Tebasova plánu.

Vládě se nelíbí, že by se měl do ciziny přesouvat tak politicky citlivý duel, RFEF prozměnu považuje změnu místa konání za narušení regulérnosti soutěže a poškození fanoušku, neboť by k ní nedošlo z důvodu vyšší moci. FIFA svůj negativní postoj vysvětluje tím, že fotbal je stále něčím více než jen byznysem.

Nápad kritizovala i Asociace španělských fotbalistů (AFE), která dokonce zvažovala protestní stávku. Po včerejším setkání s šéfem La Ligy Javierem Tebasem ale AFE svůj postoj výrazně zmírnila a byla připravena na střetnutí kývnout.

Zajímáte se o dění v klubu FC Barcelona podrobněji? Navštivte náš spřátelený portál FCBarcelona.cz.

Kdo je na webu

Jenom neregistrování uživatelé a roboti, které nezobrazujeme :-)

Plkátko

Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)

Předchozí 1 2 3 16 Následující
Takhle to úplně eliminuje ten potenciál, že by se pískalo vyrovnaněji.
@Carlitos Tak byl poslední hráč, ne? Ale to je celkem jedno. Přišlo by mi daleko lepší, kdyby ti videorozhodčí na ne tak závažný momenty alespoň upozorňovali a při těch významnejch zasáhli automaticky.
@Carlitos Skokú Messiho? Si to pozri ešte raz. Veď mu tam dal bodyček úplne bez snahy hrať loptu. Takých penált bolo písknutých mraky.
V tipovacke mam jedinu smolu, proste netrafim presny vysledok *1* *12* *50*
@Makak Tak asi se nemůže kontrolovat každý faul, to by se pak nehrálo. To MAtSe na Pirtua faul byl, ale nemyslim, že na žlutou, normálka. Toho Busquetse si překontrolovat ale na rozdíl od těch dvou skoků Messiho měl, protože to bylo kousek před vápnem, takže už jenom kvůli možný penaltě, navíc to byl jasný faul, i když před vápnem.
Jinak ten styl využití videa je fakt nešťastnej, takhle to akorát pošlou do kopru. Ve 35. minutě se díky tomu odhalí zákrok na červenou, ale když tam potom Ter Stegen sestřelí Portua minimálně za žlutou, hraje se v klidu dál, a to samý při jasnym faulu Muniesy na Busquetse (což už by GOAT pochopitelně proměnil) *21*
@Carlitos Proto se ptám, jestli je cinknutej *1*
@Makak A tak je to správně, ne?
@BRIAN19 Tjn, pro mě životní haluz*5*
@Carlitos Od přípravy hraje naprosto tragicky a dnes stál Barcelonu body.
Předchozí 1 2 3 16 Následující
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace