Shrnutí 7. kola Primera División

Přetahovaná mezi Rayem a Espanyolem vítěze nenašla (© marca.es)

Sedmé kolo La Ligy začalo remízou mezi Rayem a Espanyolem. Valencia dosáhla v San Sebastiánu na první vítězství sezóny. Barcelona znovu ztratila body, doma remizovala s Athleticem. Po bodu si rozdělily také Real Madrid a Atlético v městském derby. Ve formě hrající Sevilla veze body z Eibaru.

Huesca se rozešla s Gironou smírně. Villareal selhal proti Valladolidu, Levante přehrálo Alavés a Betis Leganés.

V pondělní dohrávce remizovala Celta Vigo s Getafe.

28.09.18 21:00 Rayo Vallecano 2:2 Espanyol
Branky: 6. R. de Tomás Gómez , 47. G. Kakuta (z pen.) – 19. B. Iglesias Quintas , 45. E. Granero Molina

Rayo Vallecano remizovalo s Espanyolem 2-2 a fanoušci mohli odcházet z Vallecas spokojení. Domácí vybojovali cenný bod proti ve formě hrajícímu sokovi a utkání nabídlo pohledný a útočný fotbal. A branky.

Na první z nich se nemuselo čekat dlouho, už v šesté minutě vypálil za hranicí šestnáctky De Tomás, jehož přízemní střela zapadla přesně k tyči. Espanyol však do pauzy skóre otočil. Nejprve se z dorážky prosadil Borja Igelasias, aby v poslední minutě půle strhl vedení na stranu Katalánců Granero, jemuž pomohl šťastný odraz.

Také úvod druhého dějství byl gólový. Dídac poslal k zemi Advínculi a Kakuta proměnil nařízenou penaltu ve vyrovnání. Rayo v závěru ukázalo větší chuť zariskovat a pokusit se o vítězství, skóre se už ale nezměnilo.

29.09.18 13:00 Real Sociedad 0:1 Valencia
Branky: 36. K. Gameiro

Až na sedmý pokus se Valencia dočkala prvního vítězství sezóny, a to jako poslední celek La Ligy. Obětí Netopýrů se stal Real Sociedad, jenž pokračuje v šedivých výkonech na domácím stadionu.

Zápas nabídl množství nepřesností a chyb v útočných třetinách hřiště. Branka Kévina Gameira z 36. minuty se tak nakonec ukázala jako první a zároveň poslední. Francouz se prosadil z těsné blízkosti po centru z pravé strany.

Podobný obrázek pokračoval po změně stran. Real Sociedad dostal možnost na vyrovnání, když kopal pokutový kop za zbytečný faul Toni Lata. Willian José ale nevystřelil z puntíku ideálně a Neto jeho pokus vyrazil. Další zajímavé momenty k vidění nebyly, Valencia si na zpáteční cestu přibalila tři body.

29.09.18 16:15 FC Barcelona 1:1 Athletic Club
Branky: 84. M. El Haddadi Mohamed  – 41. Ó. de Marcos Arana

Barcelona potřetí za sebou ztratila ligové body, tentokrát v domácím střetnutí proti Athleticu. Katalánci mohou očekávat další kritiku zejména za výkon v prvním poločase.

Ernesto Valverde překvapivě nechal odpočívat Busquetse a Messiho, což hru domácích poznamenalo. V úvodu byl lepší Athletic, Williams se dostal do dvou šancí, při první jeho šikovné zakončení mířilo těsně vedle, ve druhé prováhal čas na střelu. Barcelona odpověděla šancí Suáreze, jehož vychytal Unai Simón. Brankář Athleticu se vytáhl i proti hlavičce Coutinha. Krátce před pauzou poslal Balenziaga bezchybný centr za obranu, kam si naběhl De Marcos a ve skluzu poslal míč do sítě a další hrst soli do ran, které Barcelona utrpěla proti Gironě a Leganésu.

Po hodině hry, už s Messim a Busqutsem na trávníku, byl blízko vyrovnání Coutinho, ale radost mu pokazilo břevno. Podobně dopadl Messi, který napálil tyč. Lépe si vedl v závěru zblízka Munir a Barcelona vyrovnala. V nastaveném čase měl jedinečnou šanci Rakitić, ovšem míč poslal nad. Athletic udržel remízový výsledek a poprvé po 14 ligových zápasech na Camp Nou bodoval.

29.09.18 18:30 SD Eibar 1:3 Sevilla
Branky: 91. J. Jordán Moreno  – 48. André Silva , 58. É. Banega (z pen.), 90. É. Banega

Sladké časy Sevilla nekončí, Andalusané mají další tři body do tabulky, které získali na horké půdě Eibaru díky brankám ze druhého poločasu.

V první půli byl sice Eibar aktivnější a častěji držel míč na kopačkách, Vaclíka však v podstatě neohrozil. Naopak Dmitrović se musel dvakrát blýsknout proti příležitostem Sarabii.

Branky přišly až po změně stran a ke zklamání Ipuruy je stříleli ve většině hosté. Nejprve André Silva svou sedmou trefou v sedmém zápase patičkou usměrnil do sítě centr Jesúse Navase, aby poté Banega vedení Sevilly navýšil z pokutového kopu za ruku jednoho z protivníků. Eibar zahrozil hlavičkou Enriche nad, Banega měl v nastaveném čase přesnější mušku, když z velké vzdálenosti překvapil Dmitroviće. Sevilla i přes fakt, že Joan Jordán v poslední minutě dlouhého nastavení snížil, navázala další výhrou na úspěšné období.

29.09.18 20:45 Real Madrid 0:0 Atlético Madrid

Madridské derby mezi Realem a Atléticem na stadionu Bernabéu nabídlo úpornou bitvu, která ale po fotbalové stránce zůstala poněkud za očekáváním. Stejně tak pokud jde o počet gólů, nepadl žádný.

Oba týmy nastoupily v očekávaných jedenáctkách a první o sobě dalo vědět Atlético. Griezmann ale v nájezdu ztroskostal na skvělém Courtoisovi. Bale v jediné šanci domácích v úvodních 45 minutách poslal balón těsně vedle tyče. Courtois se musel vytáhnout v dalším souboji jeden na jednoho, tentokrát proti Diegu Costovi. Fanoušky Atlética v závěru poločasu vystrašil Oblak, když svůj odkop nasměroval do Asensia, od něhož se ale míč odrazil zpět do náruč slovinského gólmana.

Po příchodu z kabin se na vážnou příležitost čekalo dvacet minut, měl ji Asensio, proti němůž ale včas vyběhl Oblak a bravurně zasáhl. Podobně dopadl z úhlu Carvajal. V závěru poslal Lopetegui na hřiště debutanta Viníciuse, ani mladý Brazilec však na bezbrankovém stavu nic nezměnil.

30.09.18 12:00 Huesca 1:1 Girona
Branky: 72. G. Melero Manzanares (z pen.) – 37. C. Stuani Curbelo (z pen.)

Na stadionu El Alcoraz padaly branky jen z penaltových puntíků. Huesca i Girona využily po jednom pokutovém kopu a výsledkem je dělba bodů po výsledku 1-1.

V obou situacích musel výrok arbitra upřesnist VAR, neboť Cordero Vega pokaždé nařídil přímý kop na hranici velkého vápna a až opakované záběry ukázaly, že šlo o zákroky uvnitř šestnáctky. Jako první se prosadil Stuani dloubnutým balónem, ve druhém poločase se nemýlil Melero.

Mezitím byl k vidění zápas, který připomínal spíše bitvu než fotbalové představení. V rušném závěru oba týmy hru otevřely, vítěznou branku ale vstřelit nedokázal žádný z nich. Remíza více vyhovuje Gironě, budoucnost domácího kouče Lea Franca je nejistá.

30.09.18 16:15 Villarreal 0:1 Real Valladolid
Branky: 53. L. Suárez

Valladolid vyhrál podruhé v řadě a z posledních tří kol má sedm bodů. Nováček soutěže se na hřišti Villarrealu prezentoval solidním výkonem založeným zejména na defenzivě a i s trochou štěstí udržel těsný náskok 1-0 až do konečného hvizdu.

Jediný gól vstřelil na začátku druhého poločasu Leo Suárez. Fotbalista, který je ve Valladolidu na hostování právě z Villarrealu, který se ho však nebál a nedal do smlouvy klauzuli strachu, tedy že by Suárez proti svému mateřskému klubu nemohl nastoupit. Chyba.

Villarreal měl více šancí, většinu z nich Gerard Moreno, jemuž ale nebylo přáno. A to ani z pokutového kopu nařízeného za ruku jednoho z hostů. Po celé utkání skvělý Masip domácího forvarda vychytal a výrazně se podílel na překvapivém výsledku.

30.09.18 18:30 Levante 2:1 Deportivo Alavés
Branky: 19. D. Remeseiro Salgueiro , 36. A. García Aranda  – 5. R. Sobrino Pozuelo

Alavés nevyužil možnosti dotáhnout se na vedoucí duo Barcelona a Real Madrid a padl na hřišti Levante 1-2.

Všechny branky padly na Ciutat už v prvním poločase. Lepší vstup měli Baskové, kteří šli do vedení už po pěti minutách po hlavičce Sobrina. Levante odpovědělo takřka identickou brankou Jasona, na kterou v 36. minutě navázal Toño ranou po zemi k tyči.

Zatímco první poločas nabídl zajímavou podívanou, ten druhý už byl upracovanější. Levante se soustředilo zejména na hlídání těsného náskoku a Alavésu se nedařilo dostávat na dostřel domácí svatyně. Tři body proto bere Levante.

30.09.18 20:45 Real Betis 1:0 Leganés
Branky: 89. L. Morón García

Dlouhé desítky minut vycházela Leganésu na stadionu Benita Villamarína taktika zaměřená na obranu, jenže dvě minuty před koncem byl Betis odměněn za větší touhu po vítězství.

Zasloužil se o to střídající Loren Moron, pro něhož byl druhý dotek s míčem gólový, když zakončil rychlou akci Tella a Lo Celsa. Běžela 88. minuta a netrpěliví fanoušci se již obávali další bodové ztráty Andalusanů.

Když už se dostali domácí do šance, předvedl své umění Cuéllar. Jako proti Joaquínovi na konci úvodní půle, kdy ukázal takřka nemožný zákrok na brankové čáře. Bezpochyby jedna z nejlepších brankářských akcí celé sezóny. Proti Lorenovi už byl ale bezmocný, jeho spoluhráčům nezbyl čas na reakci, proto si o jednu číslovku v kolonce výher přilepší Betis.

01.10.18 21:00 Celta de Vigo 1:1 Getafe
Branky: 33. M. Gómez González  – 78. J. Mata Arnaiz