Barcelona v Eindhovenu trpěla, ale veze tři body

Barcelonská radost (© marca.es)

Nečekaně vyrovnaný duel mezi PSV a Barcelonou rozhodla přesnější koncovka favorita, který veze z Nizozemska body za výhru 2-1.

Vítězstí Katalánců znamená jistotu prvního místa ve skupině a tím pádem papírově slabšího soka do vyřazovací části.

Pokud ale chce Barcelona v soutěži uspět, bude muset předvádět o mnoho lepší výkony, než byl ten dnešní. Proti PSV ji totiž hned dvakrát zachránila branková konstrukce a další šance domácího celku ztroskotaly na špatné koncovce.

Byl to jako obvykle Lionel Messi, kdo vytrhl Barceloně trn z paty. Argentinec se nezalekl obležení protihráčů a vystřelil, jeho lehce tečovaný pokus ze 60. minuty zapadl do branky. Když o deset minut později protečoval jeho pobídku do sítě Piqué, zdálo se, že je hotovo. De Jong však závěr snižující trefou zdramatizoval a hosté počítali vteřiny. S dávkou štěstí těsné vedení uhájili, herně však nepřesvědčili.

Zajímáte se o dění v klubu FC Barcelona podrobněji? Navštivte náš spřátelený portál FCBarcelona.cz.