STABLE 3.24.0
Úvod / Efektivní Barcelona srazila Liverpool do kolen a je blízko finále Ligy mistrů

Efektivní Barcelona srazila Liverpool do kolen a je blízko finále Ligy mistrů

Luis Suárez a Lionel Messi (© marca.es)

V mnoha fázích utkání Barcelona trpěla, přesto porazila v prvním semifinále Ligy mistrů Liverpool vysoko 3-0 a má nakročeno do vytouženého finále.

Od úvodu se hrál zajímavý fotbal ve vysokém tempu, byť v prvním poločase byla na na každé straně jen jedna opravdová šance. Zatímco Barcelona ji Luisem Suárezem po geniálním centru Jordi Alby za obranu využila, Mané o chvíli později v podobné situaci vysoko přestřelil. Těsně před pauzou bylo k vidění několik ostrých zákroků, poločasová přestávka však vášně uklidnila.

Hned na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky protáhl Ter Stegena Milner, brankář Barcelony musel být v pozoru i proti přízemnímu pokusu Salaha. Tlak hostů vyústil ještě v jednu příležitost, kdy Wijnaldum nechal šikovně projít balón na Milnera, jenž ale z ideálního místo mířil přímo na Ter Stegena.

Barcelona soupeře za promarněné šance potrestala. Luis Suárez mířil do břevna, ale z dorážky dopravil míč do sítě Messi - 2-0. Argentinská hvězda následně předvedla další skvělý přímý kop a zvýšila už na 3-0. Salah mohl zaznamenat gól naděje, jenže trefil jen tyč.

Domácí na Camp Nou luxusní náskok uhájili a musel by je na Anfield Road postihnout totální kolaps, aby třígólová výhoda neskončila postupem do finále.

Sestavy:

Barcelona: Ter Stegen; Sergi Roberto (90. Aleñá), Piqué, Lenglet, Jordi Alba; Rakitić, Busquets, Arturo Vidal; Messi, Coutinho (60. Semedo) a Luis Suárez (90. Dembélé).

Liverpool: Alisson; Gomez, Matip, Van Dijk, Robertson; Milner (84. Origi), Fabinho, Keïta (24. Henderson) – Mané, Wijnaldum (78. Firmino) a Salah.

Branky: 26. Luis Suárez, 75. a 82. Messi.

Zajímáte se o dění v klubu FC Barcelona podrobněji? Navštivte náš spřátelený portál FCBarcelona.cz.