STABLE 3.22.0
Úvod / V Evropské lize zvítězil jen Betis. Villarreal v Rusku remizoval, Sevilla prohrála

Tello překonává brankáře Dudelange (© marca.es)

Po jedné výhře, remíze a prohře. Taková je dnešní bilance španělských klubů v Evropské lize. Betis splnil roli favorita proti Dudelange, Villarreal remizoval na půdě Spartaku, zatímco Sevilla padla v Krasnodaru.

Betis - Dudelange 3-0 (56. Sanabria, 80. Lo Celso, 88. Tello)

Dlouho museli fanoušci Betisu čekat na první branku do sítě lucemburského outsidera, ve druhém poločase však Andalusané trefili celkově třikrát a připisují si tak jasnou výhru.

Od první minuty bylo jasné, jaký obrázek se na hřišti bude odehrávat. Domácí drželi míč na kopačkách a tlačili se do zakončení, zatímco hosté se snažili co nejdéle díky defenzivní hře držet nerozhodný stav. Nejblíže ke gólu měl v prvním poločase Guardado, ale opakovaně nedokázal zakončit přesně.

Krátce po začátku druhé se blýskl Joel proti šancím Méllise a Stolze. To Betis probralo a vzápětí se z bezprostřední blízkosti prosadil Sanabria. Rychlé akce zakončené Lo Celsem a Tellem v poslední desetiminutovce upravily skóre na konečných 3-0.

Sestava Betisu: Joel; Bartra, Javi García, Sidnei; Barragán, Guardado (60. Lo Celso), William Carvalho, Inui (72. Joaquín), Tello; Sanabria a Sergio León (82. Kaptoum).

Krasnodar - Sevilla 2-1 (72. Pereyra, 88. Okriashvili - 43. Nolito)

Krasnodar otočil nepříznivě rozjetý duel proti Seville a raduje se ze skalku španělského celku, který nepotvrdil skvělou formu uplynulých týdnů.

Sevilla v prvním poločase hodně trpěla, domácí dvakrát orazítkovali brankovou konstrukci. Machínův výběr se zlepšil až v jeho závěru, což potvrdil šťastný gól Nolita po rohovém kopu.

Druhých 45 minut začalo dalším trefeným břevnem Krasnodaru. V 72. minutě předvedl ruský tým pohlednou kombinaci zakončenou Pereyrou mimo dosah Vaclíka. Sevilla se vrhla do útoku, vytvořila si několik slibných šancí, avšak v zakončení selhala. Toho Krasnodar využil dvě minuty před koncem, kdy Okriashvili akrobaticky překonal Vaclíka a rozhodl o vítězství svého mužsva.

Spartak Moskva - Villarreal 3-3 (34. pen. a 82. Zé Luís, 85. Melgarejo - 13. Ekambi, 49. Fornals, 96. Cazorla (pen.))

Villarreal nedotáhl do konce dobře rozehraný zápas na půdě Spartaku a nakonec byl rád za vydřený bod v nastaveném čase.

Žlutá ponorka šla do vedení gólem Ekambiho, na konci poločasu ale hloupě zahrál rukou Sansone a Zé Luís nařízený pokutový kop proměnil. Hosté získali zpět vedení hned po začátku druhého poločasu Fornalsem a dlouho se zdálo, že ho tentokrát udrží.

Jenže Spartak skóre během tří minut otočil. V 82. minutě se trefil Zé Luís a po něm Melgarejo. Akcie Villarrealu spadly blízko nule, až v šesté minutě nastaveného času vyrovnal Cazorla z pokutového kopu, který byl poměrně přísně nařízen za zákrok Tashaeva na Moriho.