STABLE 3.22.0
Úvod / VAR v La Lize příliš chybuje při ofsajdech. Chybně ukazuje grafickou linii

VAR v La Lize příliš chybuje při ofsajdech. Chybně ukazuje grafickou linii

Chybně neuznaný gól Ben Yeddera ze Sevilly proti Getafe (© as.com)

Architekt Nacho Tellado v televizním programu El Chiringuito opakovaně upozorňuje na chyby, které dělá systém videorozhodčího (VAR) při posuzování ofsajdových situací.

Jádrem problému je podle Tellada nepřesné umístění grafické čáry, která postavení mimo hru označuje, a to až o 25 centimetrů. Minimálně ve třech případech tak bylo rozhodnutí VAR o postavení mimo hru špatné.

Zatímco na mistrovství světa v Rusku se chybovost systém VAR pohybovala okolo jednoho procenta, ve španělské soutěži se tak děje v sedmi až osmi procentech případů.

Příčinou může být odlišný počet kamer na jednotlivých zápasech. Na světovém šampionátu jich snímal každé střetnutí stejný počet, ale v La Lize jsou utkání označena písmeny A, B a C na základě atraktivity, což se odráží i na počtu kamer, které jsou na stadionu přítomny.

Videorozhodčí byl v Primera División zaveden v letošní sezóně a během osmi odehraných kol vzbudil hodně vášní. Mnozí hráči a trenéři kritizují systém, jakým je využíván, a nejednotný metr. Komise rozhodčích si naopak novinku pochvaluje.

Kdo je na webu

Stránky si prohlíží celkem 3 uživatelé

Plkátko

Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)

Předchozí 1 2 3 11 Následující
   avatar uživatele ace 4 dnes 11:42
@Mindrot je to tak *4* ja vzdycky doufam a pak stejne jeste nejaka m*dka prijede
@ace však nikto už nechce, ani ja, ale poznám tieto lednové/únorové sluníčka *1* človek už odkladá zimné veci, chystá letné gumy a zrazu DRRRRRRRRRRB *4*
   avatar uživatele ace 4 dnes 11:35
chudak Praha a Brno to zas bude tocvolantu s J co se budou motat jak matlaci po velkomestech *1*
   avatar uživatele ace 4 dnes 11:34
@Mindrot nemsi uz, nechceme *1*
Sme se ted probudili, ne? Nebudeme na povel chodit ven jak ovce, si jeste polezime a pak vyrazime do hlavniho mesta prece.
@Mindrot to uz snad ne
@ace sa neteš, stále je únor, ešte sa zdrbe nejaké to biele svinstvo *1*
   avatar uživatele Makak 2 dnes 10:51
@ace Sníh, mlha a jedeme do Kobylis *1*
   avatar uživatele ace 4 dnes 10:34
to je nadhera ty we dneska, konecne ta odporna zima odtahla do pryc, kdo dneska bude sedet u plkatka je tak smesna uboha nula bez kamaradu, ze by si to mel hodit radsi*2*
Předchozí 1 2 3 11 Následující

Top plkálisti dnes

1. ace 4
2. Mindrot 2
3. Makak 2
4. BarcaGang 2
5. tunak 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace