STABLE 3.24.0
Úvod / VAR v La Lize příliš chybuje při ofsajdech. Chybně ukazuje grafickou linii

VAR v La Lize příliš chybuje při ofsajdech. Chybně ukazuje grafickou linii

Chybně neuznaný gól Ben Yeddera ze Sevilly proti Getafe (© as.com)

Architekt Nacho Tellado v televizním programu El Chiringuito opakovaně upozorňuje na chyby, které dělá systém videorozhodčího (VAR) při posuzování ofsajdových situací.

Jádrem problému je podle Tellada nepřesné umístění grafické čáry, která postavení mimo hru označuje, a to až o 25 centimetrů. Minimálně ve třech případech tak bylo rozhodnutí VAR o postavení mimo hru špatné.

Zatímco na mistrovství světa v Rusku se chybovost systém VAR pohybovala okolo jednoho procenta, ve španělské soutěži se tak děje v sedmi až osmi procentech případů.

Příčinou může být odlišný počet kamer na jednotlivých zápasech. Na světovém šampionátu jich snímal každé střetnutí stejný počet, ale v La Lize jsou utkání označena písmeny A, B a C na základě atraktivity, což se odráží i na počtu kamer, které jsou na stadionu přítomny.

Videorozhodčí byl v Primera División zaveden v letošní sezóně a během osmi odehraných kol vzbudil hodně vášní. Mnozí hráči a trenéři kritizují systém, jakým je využíván, a nejednotný metr. Komise rozhodčích si naopak novinku pochvaluje.

Kdo je na webu

Jenom neregistrování uživatelé a roboti, které nezobrazujeme :-)

Plkátko

Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)

Předchozí 1 2 3 10 Následující
   avatar uživatele Helix 1 dnes 00:28

@Makak to uz zacali regionalni souteze? nebo Tarantino jeste prestoupil z Bermea nekam vys?

A ještě mě poděla okurky. Komu mám poslat to kilo?

Tarantino low *3*

Fantu koukám začínáme drtit až ve 2. kole

Solid závěr tvl *5*

genialni zaver, cejtim Vale rapl *4*

Mikeeeel *15* *4* *4* *4*

Ten Eibar si dělá srandu, ne? *1*

city slepice docela mazec zápas doporučuji zapnout nahoru dolu

uvidim v sezone, ted ho hodnotit nechci zatim, ale kamos co fandi realu rikal ze z eredivisie na nej sli dobry reference loni, ze konecne vycnival, ale zas to bylo jen nizozemi, tak uvidime co letos, ted by se mel uz zacit ukazovat, mezi 20-22 rokem uz je na case

Předchozí 1 2 3 10 Následující

Top plkálisti dnes

1. Helix 1
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace