Atléticu v Dortmundu trefovalo jen tyče a prohrálo vysoko 0-4

Záběr z utkání (© as.com)

Atlético nezvládlo těžký zápas v Dortmundu a s Borussií prohrálo 0-4.

Tak vysokou porážku ještě Cholo Simeone ve funkci trenéra Madriďanů nepoznal. Jeho mužstvo však tempu lídra německé ligy nestíhalo.

První poločas patřil výhradně domácím, kteří několikrát ohrozili Jana Oblaka. Překonal ho však jediný muž, a sice Witsel, jehož střele pomohl do sítě teč obránce, na níž nemohl slovinský brankář reagovat.

Do druhého poločasu nastoupilo lepší Atlético. Saúla dělily od vyrovnání centimetry, proti bylo břevno. Poslední čtvrthodinu však hosté propadli. Guerreiro navýšil náskok BVB, a protože Correovu příležitost zmařila tyč, přišly naopak další dvě trefy za záda Oblaka. Sancho a znovu Guerreiro upravili na konečných 4-0 z pohledu Dortmundu.

Borussia Dortmund: Bürki; Piszczek, Diallo, Zagadou, Achraf; Delaney (36. Dahoud), Witsel; Pulišić (78. Sancho), Götze, Larsen (62. Guerreiro) a Reus.

Atlético: Oblak; Juanfran, Godín, Lucas, Filipe; Lemar, Koke, Thomas (46. Rodri), Saúl (70. Correa); Diego Costa a Griezmann.

Branky: 38. Witsel, 74. a 89. Guerreiro, 83. Sancho.