STABLE 3.22.0
Úvod / Používejte VAR častěji, nabádá UEFA La Ligu a pokárala Simeoneho, Solariho a Valverdeho

Používejte VAR častěji, nabádá UEFA La Ligu a pokárala Simeoneho, Solariho a Valverdeho

Roberto Rosetti (© as.com)

Šéf rozhodčích UEFA Roberto Rosetti se vypravil do Španělska, aby zhodnotil, jak funguje systém videorozhodčího (VAR) v La Lize.

A přestože je někdejší italský arbitr spokojen, nabádá španělské kolegy, aby se nebáli systém využívat častěji.

Podle Rosettiho se Španělsko přizpůsobilo systému VAR příkladně a zároveň ocenil práci Velasca Carballa, jenž v zemi rozhodčím velí. Rosetti dále prohlásil, že je nutné sjednotit kritéria, aby v elitních ligách a Lize mistrů panoval u mužů v černém a jejich kolegů u monitorů stejný metr. V La Lize by se měl VAR využívat s větší frekvencí zejména u střetů ve velkém vápně, aby nedošlo k přehlédnutí penaltových zákroků, jako tomu bylo případě faulů na Viníciuse (v utkání Real Madrid - Real Sociedad) či Moratu (Atlético - Real Madrid).

Zatímco v případě Rosettiho jde o doporučení, prezident UEFA Aleksander Čeferin napřímo zkritizoval mimo jiné trojici Diego Simeone, Santiago Solari a Ernesto Valverde. Trenéři Atlética, Realu Madrid a Barcelony, tedy španělských zástupců, kteří pokračují v Lize mistrů, totiž nebyli přítomni na pondělním semináři UEFA o systému VAR: "Zorganizovali jsme seminář pro šestnáct trenérů klubů, které jsou v Lize mistrů, a dostavilo se jich jen pět. Nejen že jde o nedostatek respektu, ale zároveň je to zbavuje možnosti si na VAR stěžovat. Nelze to omluvit."

"Je důležité, aby každý věděl, kdy VAR může vstoupit do akce a také kdy ne. Je škoda, že se nedostavili všichni," dodal Rosetti.

Kdo je na webu

Stránky si prohlíží celkem 3 uživatelé

Plkátko

Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)

Předchozí 1 2 3 11 Následující
   avatar uživatele ace 4 dnes 11:42
@Mindrot je to tak *4* ja vzdycky doufam a pak stejne jeste nejaka m*dka prijede
@ace však nikto už nechce, ani ja, ale poznám tieto lednové/únorové sluníčka *1* človek už odkladá zimné veci, chystá letné gumy a zrazu DRRRRRRRRRRB *4*
   avatar uživatele ace 4 dnes 11:35
chudak Praha a Brno to zas bude tocvolantu s J co se budou motat jak matlaci po velkomestech *1*
   avatar uživatele ace 4 dnes 11:34
@Mindrot nemsi uz, nechceme *1*
Sme se ted probudili, ne? Nebudeme na povel chodit ven jak ovce, si jeste polezime a pak vyrazime do hlavniho mesta prece.
@Mindrot to uz snad ne
@ace sa neteš, stále je únor, ešte sa zdrbe nejaké to biele svinstvo *1*
   avatar uživatele Makak 2 dnes 10:51
@ace Sníh, mlha a jedeme do Kobylis *1*
   avatar uživatele ace 4 dnes 10:34
to je nadhera ty we dneska, konecne ta odporna zima odtahla do pryc, kdo dneska bude sedet u plkatka je tak smesna uboha nula bez kamaradu, ze by si to mel hodit radsi*2*
Předchozí 1 2 3 11 Následující

Top plkálisti dnes

1. ace 4
2. Mindrot 2
3. Makak 2
4. BarcaGang 2
5. tunak 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace