STABLE 3.25.0
Úvod / Čtyři možné scénáře. Předčasný konec sezóny by pro La Ligu znamenal ztrátu téměř 700 milionů eur

Čtyři možné scénáře. Předčasný konec sezóny by pro La Ligu znamenal ztrátu téměř 700 milionů eur

Pozná letošní La Liga mistra? (© marca.es)

La Liga je sice prozatím jen přerušena na dva týdny, reálná je ale i možnost, že letošní ročník bude předčasně ukončen. To by pro soutěž znamenalo obrovskou finanční ztrátu.

Deník Marca ji vyčíslil celkově na 678,4 milionu eur. Z většiny by šlo o ztráty z televizních práv. Nejvyšší soutěž by přišla o 494 milionů eur, Segunda o 55. Příjmy ze vstupného včetně permanentek by klesly o 116,9 milionů eur v Primeře a 12,5 ve druhé lize. Jako konečná tabulka by zůstala ta po 27. kole.

To je jen jeden ze čtyř možných scénářů. Dalším je dohrání všech zbývajících utkání, což by ale vyžadovalo rychlé vyřešení problému jménem koronavirus, což se nezdá pravděpodobné. V kalendáři jsou momentálně jen dva volné termíny, tedy maximálně pro dvě odložená ligová kola. Záležet také bude na rozhodnutí UEFA ohledně pokračování Evropské ligy a Ligy mistrů. Pokud by evropská federace například změnila formát play-off na jednozápasový, uvolnila by se tím další data pro ligové dohrávky.

Třetí možností je celou sezónu anulovat, tedy žádný oficiální mistr, žádní sestupující a účast v pohárech by si zopakovaly týmy, které hájily barvy Španělska v letošním ročníku. Poslední varianta představuje smazání výsledků odvetné části soutěže a pořadí by určila první polovina soutěže, během které se střetl každý s každým. Stejně jako v případě předčasného konce by to znamenalo mistrovský titul pro Barcelonu, a to díky lepšímu skóre oproti Realu Madrid (oba velkokluby nasbíraly v první polovině ligy 40 bodů, vzájemný zápas na Camp Nou skončil 0-0).

A kdo vlastně rozhodne? Samozřejmě bude záležet na vývoji pandemie koronaviru, nařízení vlády a důležité slovo bude mít i UEFA. Ve finále by však měl konečný verdikt padnout na základě shody mezi Španělským fotbalovým svazem a vedením La Ligy. Pokud by k ní nedošlo, rozluští tajenku prezident svazu Luis Rubiales nebo jím pověřený orgán.

Související články

Kdo je na webu

Jenom neregistrování uživatelé a roboti, které nezobrazujeme :-)

Plkátko

Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)

Předchozí 1 2 3 13 Následující

@Helix *6* docela gretastyl

ace mohol by si sem prosim ta hadzat vysledky matchov co odohras v CS ? Strasne to zerem.

city postoupilo po skore obou zapasu dohromady 10:9 *5*

v fmku ted odveta semifinale LM mezi city a barcou skoncila 6:8 (ten jeden zapas), wtf *5*

@Makak jo, doufam, ze to letos urvou *178* *158*

+1

@Pablito chinaski je rozhodne prilis, tak nemor plkatko popovymi zvratky

+2

@Makak čeho je moc, tak toho je příliš (c) chinaski

+1 / -1

Někdo AZ?

-1
Předchozí 1 2 3 13 Následující

Top plkálisti dnes

1. Helix 2
2. Txapeldun 1
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace