STABLE 3.25.0
Úvod / Jak zmírnit ztráty? Klub zvažují, že hráčům sníží platy

Jak zmírnit ztráty? Klub zvažují, že hráčům sníží platy

Hráč i Barcelony (© marca.es)

Pandemie koronaviru může pro fotbalové kluby znamenat obrovské ztráty, řada z nich proto zvažuje, že sníží hráčům platy.

A to až o desítky procent. Zatímco ve Španělsku se nápad zatím zvažuje, v jiných zemích Evropy k němu už vedení klubů přistoupilo.

Fotbalisté Borussie Mönchengladbach s tím neměli problém, což sportovní ředitel Max Eberl chválil: "Jsem na hráče hrdý, jsou s Borussií v dobrých i zlých časech." Mainz nebo Borussia Dortmund stejný krok připravují, francouzské celky Lyon, Amiens, Montpellier nebo Nimes rovněž. Podle jejich návrhu by si hráči měli přijít na 85 procent obvyklé mzdy. Podobné opatření se chystá v Itálii.

Ve švýcarském Sionu se však iniciativa nesetkala s úspěchem. Podle Daily Mail devět hráčů snížení platu odmítlo a klub jim dá výpověď. Mají mezi nimi být i bývalý hráč Girony Seydou Doumbia a někdejší člen Barcelony Alex Song.

Právě Barcelona jako první v La Lize přišla podle deníku Sport s nápadem, že se pokusí ztracené peníze získat snížením platů. Na ně totiž vydává ročně mezi 507 až 642 miliony eur, tedy okolo 61 procent celkového rozpočtu. Čím déle bude pandemie trvat, tím větší počet klubů půjde stejnou cestou. Podle deníku Marca může koronavirus některé z nich i ohrozit na existenci, a to zejména v případě, že by zůstala letošní sezóna nedohrána.

Související články

Kdo je na webu

Jenom neregistrování uživatelé a roboti, které nezobrazujeme :-)

Plkátko

Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)

Předchozí 1 2 3 13 Následující

@Helix *6* docela gretastyl

ace mohol by si sem prosim ta hadzat vysledky matchov co odohras v CS ? Strasne to zerem.

city postoupilo po skore obou zapasu dohromady 10:9 *5*

v fmku ted odveta semifinale LM mezi city a barcou skoncila 6:8 (ten jeden zapas), wtf *5*

@Makak jo, doufam, ze to letos urvou *178* *158*

+1

@Pablito chinaski je rozhodne prilis, tak nemor plkatko popovymi zvratky

+2

@Makak čeho je moc, tak toho je příliš (c) chinaski

+1 / -1

Někdo AZ?

-1
Předchozí 1 2 3 13 Následující

Top plkálisti dnes

1. Helix 2
2. Txapeldun 1
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace