STABLE 3.25.0
Úvod / Jak zmírnit ztráty? Klub zvažují, že hráčům sníží platy

Jak zmírnit ztráty? Klub zvažují, že hráčům sníží platy

Hráč i Barcelony (© marca.es)

Pandemie koronaviru může pro fotbalové kluby znamenat obrovské ztráty, řada z nich proto zvažuje, že sníží hráčům platy.

A to až o desítky procent. Zatímco ve Španělsku se nápad zatím zvažuje, v jiných zemích Evropy k němu už vedení klubů přistoupilo.

Fotbalisté Borussie Mönchengladbach s tím neměli problém, což sportovní ředitel Max Eberl chválil: "Jsem na hráče hrdý, jsou s Borussií v dobrých i zlých časech." Mainz nebo Borussia Dortmund stejný krok připravují, francouzské celky Lyon, Amiens, Montpellier nebo Nimes rovněž. Podle jejich návrhu by si hráči měli přijít na 85 procent obvyklé mzdy. Podobné opatření se chystá v Itálii.

Ve švýcarském Sionu se však iniciativa nesetkala s úspěchem. Podle Daily Mail devět hráčů snížení platu odmítlo a klub jim dá výpověď. Mají mezi nimi být i bývalý hráč Girony Seydou Doumbia a někdejší člen Barcelony Alex Song.

Právě Barcelona jako první v La Lize přišla podle deníku Sport s nápadem, že se pokusí ztracené peníze získat snížením platů. Na ně totiž vydává ročně mezi 507 až 642 miliony eur, tedy okolo 61 procent celkového rozpočtu. Čím déle bude pandemie trvat, tím větší počet klubů půjde stejnou cestou. Podle deníku Marca může koronavirus některé z nich i ohrozit na existenci, a to zejména v případě, že by zůstala letošní sezóna nedohrána.

Související články

Kdo je na webu

Stránky si prohlíží celkem 2 uživatelé

Plkátko

Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)

Předchozí 1 2 3 5 Následující
   avatar uživatele tunak 4 dnes 00:15

Víme také, že Palestinci v minulosti promarnili možnosti dosáhnout urovnání konfliktu.

Rofl, jasně, protože Palestinci zabili Rabbina potom, co Arafat přistoupil na velmi nevýhodný podmínky vyjednaný Sionistům na ruku.

Jdu blejt, fakt už. Vondra, Topolánek, Zeman, Kohout, Svoboda, Petříček, to je teda výkvět. Češi jsou snad jednostrannější než AIPAC. *93*

   avatar uživatele tunak 4 dnes 00:11

https://echo24.cz/a/SHJfe/podla-zrada-izraele-topolanek-a-byvali-ministri-zahranici-kritizuji-petrickuv-dopis *25*

*25* *25* *25*

ty jo, to je ještě mnohem horší, než jsem vůbec hádal, ještě, že českou politiku už ignoruju v podstatě totálně *5*

   avatar uživatele tunak 4 dnes 00:09

@Txapeldun na to jsme si zvykli

@tunak jo no..ale je hrozný, jak se naši představitelé kopající za sion i z mírný kritiky můžou podělat *5*

+1
   avatar uživatele tunak 4 dnes 00:03

@Txapeldun hodně mírná, taktně přejdeme, že půlku západního břehu už Izrael fakticky anektoval - a to včetně zcela vitálních částí, takže dvojstátní řešení je dávno už jen deklarovanej cíl superoptimistů a reálně nemožnej výsledek

+1

zejména na poměry toho, jak jim normálně česká reprezentace líže rectum

@tunak tak je to mírná kritika dejme tomu *5*

@Txapeldun kritiku? tady někdo kritizoval izrael? to myslíš to zdvořilý (a zoufale opožděný) upozornění, že anexe cizího území není košer?

ta odpověď Topolánka/Vondry aspol na kritiku Izraele taky celkem roflazo

i když Jandákovy vystoupení taky mívaj "styl"

Předchozí 1 2 3 5 Následující

Top plkálisti dnes

1. tunak 4
2. Txapeldun 3
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace