STABLE 3.22.0
Úvod / Ter Stegen přiznal, že uvažoval o odchodu z Barcelony

Ter Stegen přiznal, že uvažoval o odchodu z Barcelony

Marc-André ter Stegen (© marca.es)

Marc-André ter Stegen je oporou Barcelony, kterou mnohokrát svými zákroky zachránil. V jednu chvíli ale německý reprezentant uvažoval, že Camp Nou opustí.

A to když se důvěra, kterou mu klub vyjadřoval, neodrážela v počtu startů. "Když se o mě začala Barcelona zajímat, byl jsem devatenáctým rokem v mém oblíbeném klubu, městě a domově. A pak se objevil Andoni Zubizarreta (tehdejší sportovní ředitel Barcelony), vysvětlil mi, co to obnáší být brankářem Barcelony, historii klubu a co ode mě očekávají. Přesvědčil mě. Rozhodl jsem se správně, i když byla chvíle, kdy jsem uvažoval o odchodu. V klubu mi neustále říkali, ať jsem v klidu, že mám jejich plnou důvěru, jenže pak vidíte, že skutečnost taková není. Claudio (jenž v té době dělal jedničku) chytal dobře, po konci druhé sezóny jsem musel učinit rozhodnutí. Klub nakonec Brava prodal, což mi nepochybně pomohlo."

"Myslím, že jsem neměl problém se přizpůsobit novému prostředí. Líbí se mi způsob hry Barcelony, její filozofie, styl a mentalita týmu. Je to odlišné od většiny ostatních klubů," dodal Ter Stegen. "Každý brankář je jiný a nelze říci, že nějaký styl je lepší než jiný. Nejdůležitější je chytit míč. To je stejné i v Barceloně, kde ale musíte umět hrát i nohama. Klíčové je, aby brankář zapadl do týmu. Například Oblak pasuje skvěle do Atlética, Ederson zase do Manchesteru City."

Šestadvacetiletý Ter Stegen přestoupil do Barcelony v roce 2014 a vypracoval se mezi nejlepší světové brankáře. Roli jedničky Katalánců plní třetí sezónu.

Zajímáte se o dění v klubu FC Barcelona podrobněji? Navštivte náš spřátelený portál FCBarcelona.cz.

Kdo je na webu

Stránky si prohlíží celkem 3 uživatelé

Plkátko

Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)

Předchozí 1 2 3 26 Následující
   avatar uživatele ace 3 dnes 14:33
@BarcaGang jsem uspesny neustale *2*
+1
   avatar uživatele ace 3 dnes 14:32
@Makak tak zpatky pojedu tama kolem 20 hod *4*
@Carlitos Dybala nehrál pořádně ani v repre s Messim, pochybuji, že v Barce by to klapalo. Ten Depay by asi nebyl dobrej nápad s Dembelem by točili rapové klipy, to by asi nefungovalo no.
   avatar uživatele tunak 17 dnes 14:31
@tunak navíc Dybala je spíš "konkurence" Messimu než Suarezovi
   avatar uživatele tunak 17 dnes 14:29
@Carlitos juve by dybalu nepustilo, jestli je na tom teda tak finančně komfortně, jak se tváří
@tunak srovnávat Isca s Afellayem*5*
   avatar uživatele tunak 17 dnes 14:29
@Carlitos takovej barcelonskej isco
Já být Barcelonou, tak bych zkusil Dybalu. Sice mi přijde hodně přeceňovaný, ale docela by tam pasoval a Juve by byl teď, když má Crise, možná ochotnější na přestup přistoupit. Sice by to bylo drahý, ale zase mu je teprve 25.
Zkusil bych Goméze nebo Joviče
Afellay. Koukám, že pořád ve Stoke. Nic moc.
Předchozí 1 2 3 26 Následující

Top plkálisti dnes

1. tunak 17
2. Carlitos 13
3. BarcaGang 8
4. Jordi Alba 5
5. Makak 4
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace