STABLE 3.23.0
Úvod / Ter Stegen přiznal, že uvažoval o odchodu z Barcelony

Ter Stegen přiznal, že uvažoval o odchodu z Barcelony

Marc-André ter Stegen (© marca.es)

Marc-André ter Stegen je oporou Barcelony, kterou mnohokrát svými zákroky zachránil. V jednu chvíli ale německý reprezentant uvažoval, že Camp Nou opustí.

A to když se důvěra, kterou mu klub vyjadřoval, neodrážela v počtu startů. "Když se o mě začala Barcelona zajímat, byl jsem devatenáctým rokem v mém oblíbeném klubu, městě a domově. A pak se objevil Andoni Zubizarreta (tehdejší sportovní ředitel Barcelony), vysvětlil mi, co to obnáší být brankářem Barcelony, historii klubu a co ode mě očekávají. Přesvědčil mě. Rozhodl jsem se správně, i když byla chvíle, kdy jsem uvažoval o odchodu. V klubu mi neustále říkali, ať jsem v klidu, že mám jejich plnou důvěru, jenže pak vidíte, že skutečnost taková není. Claudio (jenž v té době dělal jedničku) chytal dobře, po konci druhé sezóny jsem musel učinit rozhodnutí. Klub nakonec Brava prodal, což mi nepochybně pomohlo."

"Myslím, že jsem neměl problém se přizpůsobit novému prostředí. Líbí se mi způsob hry Barcelony, její filozofie, styl a mentalita týmu. Je to odlišné od většiny ostatních klubů," dodal Ter Stegen. "Každý brankář je jiný a nelze říci, že nějaký styl je lepší než jiný. Nejdůležitější je chytit míč. To je stejné i v Barceloně, kde ale musíte umět hrát i nohama. Klíčové je, aby brankář zapadl do týmu. Například Oblak pasuje skvěle do Atlética, Ederson zase do Manchesteru City."

Šestadvacetiletý Ter Stegen přestoupil do Barcelony v roce 2014 a vypracoval se mezi nejlepší světové brankáře. Roli jedničky Katalánců plní třetí sezónu.

Zajímáte se o dění v klubu FC Barcelona podrobněji? Navštivte náš spřátelený portál FCBarcelona.cz.

Kdo je na webu

Stránky si prohlíží celkem 1 uživatel

Plkátko

Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)

Předchozí 1 2 3 16 Následující

@Txapeldun přátelé země rofl*5* to jsou nějaký příbuzný dětí země?

dobrej koment... "Já bych se toho nebál. Tak Froome a spol slíbí, že budou jezdit na elektrokolech." *5* *5*

„Cyklistika patří v Británii k nejoblíbenějším sportům. Ale opravdu chtějí být Froome a Thomas spojováni se společností likvidující planetu?“ ptají se zástupci ekologické organizace Přátelé země.

to bude pro Carla s acem něco, do cyklistů už se strefujou i sluníčkáři *4*

jeste by Philly mohla vytrejdovat Vorase, nez prijede do Prahy, ale to by pak potrebovala i novyho maskota *7*

nebo Boston misto Chicaga

jen skoda, ze rovnou nepritahnou to San Jose

tak co, zajdem k Husakovi na NHL? *4*

   avatar uživatele tunak 2 dnes 09:47

@Makak ale copak, makak hledal taháky a našel zavřenou wikipedii? *4*

   avatar uživatele Makak 1 dnes 08:52

Tunaku, co nám řekneš k té směrnici o autorských právech?

Předchozí 1 2 3 16 Následující

Top plkálisti dnes

1. Txapeldun 7
2. tunak 2
3. Carlitos 1
4. aimar21 1
5. BarcaGang 1
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace